Pokój dziecięcy - wystrój i dodatki

Co warto wiedzieć o łózkach piętrowych w dziecięcym pokoju?

Jeśli pokój dziecięcy nie jest zbyt duży, a nam zależy na jego możliwie jak najlepszym rozplanowaniu, rozwiązaniem problemu może okazać się łóżko piętrowe. Warto pomyśleć też o nim wówczas, gdy dzieci są jeszcze małe i spanie razem podoba im się zdecydowanie bardziej niż spanie w rozdzieleniu.

Łóżka dla dzieci

Motywacje mogą być różne, nie można jednak nie dostrzec tego, że łózka piętrowe cieszą się coraz większą popularnością. Warto zatem zastanowić się tak nad ich zaletami, jak i nad ewentualnymi niedociągnięciami, jakie się z nimi wiążą. Mówiąc o tych pierwszych nie możemy zakwestionować tego, że obecność łóżka piętrowego w dziecięcym pokoju to przede wszystkim oszczędność miejsca. Dwoje dzieci śpi w jednym pokoju, my zaś nie musimy obawiać się o to, że w pokoju zaczyna brakować miejsca na cokolwiek innego.

Dziecięce marzenia

Bywa i tak, że łóżko piętrowe sprawdza się i wówczas, gdy mamy tylko jedno dziecko. Dolny stelaż jest w takim przypadku często zastępowany przez biurko, dzięki czemu zyskuje się dużą oszczędność powierzchni użytkowej. Oczywiście, biurko to nie jedyne rozwiązanie, a wolna przestrzeń może być zagospodarowana dokładnie w taki sposób, jaki wydaje się nam najbardziej praktyczny. Bywa i tak, że nie ma żadnej potrzeby, aby decydować się na takie rozwiązanie, nasze dzieci najzwyczajniej marzą jednak o piętrowym łóżku.

Łóżko piętrowe

Na szczęście, jest to jedno z tych dziecięcych pragnień, które można spełnić nie martwiąc się o to, że przerośnie nas koszt takiego przedsięwzięcia. Oczywiście, nie można zapominać i o tym, że łózko piętrowe ma też swoje słabsze strony, dobrze jest więc pomyśleć o bezpieczeństwie tego z dzieci, które będzie spać na górze. Na szczęście, zawsze istnieje możliwość zainstalowania specjalnych zabezpieczeń, które sprawią, że żadna zmiana pozycji przez dziecko nie będzie dla niego niebezpieczna.

Warto postawić na łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe to jedno z tych rozwiązań, które budzą kontrowersje. Nie brakuje zarówno jego entuzjastów, jak i osób, które uważają, że ma ono niemal same wady. Nie można jednak zakwestionować tego, że jest to zakup wart swojej ceny. Oczywiście, nie każde rozwiązanie jest tak samo niezawodne, warto więc stawiać na łózka stabilne, dobrze wykonane i posiadające zabezpieczenia.