Pokój dziecięcy - wystrój i dodatki

Pokój dla dziewczynki - najciekawsze pomysły

Przytulny pokój

Pokój dla dziecka to miejsce, które ma do spełnienia szczególne funkcje. Oczekuje się od niego, że umożliwi dziecku spożytkowanie nadmiaru energii, jego wnętrze powinno być więc urządzone tak, aby można było nie tylko bawić się w nim, ale również uczyć. Warto więc pamiętać, że chociaż mamy do czynienia z pokojem dziecięcym, w żadnym wypadku nie powinno być to pomieszczenie dziecinne.

Pokój dziecka - aranżacja i pomysły

Pokój dla dziecka to miejsce, które jest przede wszystkim wygodne i przytulne. Pomaga w tym ustawienie mebli, które są umiejscowione tak, aby można się było cieszyć jak największą przestrzenią. Jeśli planujemy pokój z myślą o dziewczynkach, ciekawym rozwiązaniem może okazać się obecność piętrowego łóżka.

Oczywiście, pewne elementy wyposażenia wnętrza mogą być przedmiotem sporu matki i córki, o ile bowiem dorośli stawiają na funkcjonalność i praktyczność, o tyle dzieci dążą do rozwiązań niekonwencjonalnych. Na szczęście, można to pogodzić. Łózko piętrowe nie musi być wyposażone w zjeżdżalnię, może jednak znaleźć się w nim miejsce na szereg schowków. Pod łóżkiem piętrowym znajduje się kącik, który znakomicie sprawdzi się jako zaciszne miejsce z własnym oświetleniem.

Kącik dziecięcy

Zakątek taki idealnie nadaje się do czytania książki, przy oknie zaś można zorganizować strefę stworzoną z myślą o nauki. Dobrym pomysłem jest obecność regulowanego blatu biurka, choć nie powinniśmy zapominać również o wygodnym krześle, które będzie zapobiegało ewentualnym wadom postawy.

Meble dziecięce

Rodzice, którzy planują wystrój pokojów dla swoich dzieci, zwykle liczą na to, że zastosowane przez nich rozwiązania przetrwają jak najdłużej. Należy jednak liczyć się z tym, że dzieci dorastają, a wraz z nim metamorfozę przechodzą również zamieszkiwane przez nie pokoje.

Meble do pokoju dziecięcego

Gdy więc dziewczynka idzie do szkoły, oczekuje, że pokój również stanie się bardziej dorosły. Najczęściej zmiany koncentrują się na meblach, choć często konieczne jest też przemienienie dominującego koloru otoczenia. Jeśli zmiany zostaną wprowadzone w sposób przemyślany, z kolejnymi będzie trzeba liczyć się dopiero wówczas, gdy właścicielka pokoju ukończy szkołę podstawową.

Łózko piętrowe to rozwiązanie, które sprawdza się przez całe dzieciństwo, należy jednak poświęcić mu nieco uwagi. Jeśli ma być solidne i funkcjonalne, najlepiej zamówić je u stolarza w oparciu o indywidualny projekt. Podczas jego tworzenia dobrze pomyśleć o obecności kilku półek, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się jednak również pojemne skrzynie.