Pokój dziecięcy - wystrój i dodatki

Łóżko piętrowe w pokoju chłopca

Urządzenie pokoju dla chłopca nie zawsze jest proste, ale nie należy też do najtrudniejszych zadań aranżacyjnych na świecie. Warto zacząć od tego, że chłopiec to żywioł, energia zamknięta w ciele dziecka. Taka energia nie usiedzi w miejscu, więc jego otoczenie musi być praktyczne i ciekawe, a do tego kolorowe i praktyczne.

Łóżko piętrowe

Warto jest postawić na łóżko piętrowe jako element definiujący przestrzeń, ponieważ uwolni to dużo miejsca do zabawy, a także będzie miejscem gdzie chłopiec będzie lubił się wspinać. Takie łóżko jest w zasadzie jedynym sensownym sposobem na bezproblemowe połączenie strefy snu i zabawy w jednym pokoju. Z łóżka nie da się zrezygnować, więc jest to też dobry punkt odniesienia dla całego pomieszczenia.

Zabawa na pierwszym miejscu

Nasz pomysł na aranżację faktycznie umieści w miejscu centralnym łóżko piętrowe. To unikalne rozwiązanie sprawia, że ten sam kawałek dywanu jest równocześnie przestrzenią do zabawy i miejscem do spania. Spanie u góry, zabawa na dole. Co więcej, wielką atrakcją pokoju będzie drabinka, po której maluch będzie docierał od miejsca spania.

Wystrój pokoju

Pokój dziecka

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest niepozostawianie przestrzeni pod łóżkiem samej sobie, ale zastosowanie płacht z oknami i drzwiami, co przekształci łóżko w zamek, w którym dziecko będzie się mogło bawić. Takie zasłony, w razie potrzeby, można łatwo usunąć. Zazwyczaj jednak nie będziemy tego robić, ponieważ na płachtach pojawiają się kieszenie. Jest to idealny sposób na schowanie różnych drobnych zabawek i trzymanie ich pod ręką.

Na ścianie łóżka można z kolei zamontować różnego rodzaju tablice, rysunki czy plakaty. Będą stanowiły urozmaicenie dla pokoju oraz jego przełamanie estetyczne. Pokój powinien być bowiem urządzony w raczej stonowanej kolorystyce. Najlepsze są spokojne kolory na ścianach i puchate, kremowe wykładziny na podłodze.

Taka wykładzina przetrwa z nami dość długo, ponieważ nadaje się świetnie dla raczkującego malucha, a trochę starsze dziecko na pewno nie będzie miało z nią żadnych problemów. Nie można też pominąć tego, że jest ona stosunkowo bezpieczna do zabawy i dużo wygodniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o porównanie z podłogą drewnianą, która zła nie jest, ale nie jest też puchowa.