Nowoczesne meble drewniane

Meble drewniane w nowoczesnym wydaniu

Choć meble wykonane z drewna są wysoko cenione, nie można nie zgodzić się z tym, że skojarzenia, jakie budzą, nie zawsze są pozytywne. Najczęściej kojarzą się ze stylem charakterystycznym dla staropolskich restauracji, a ten może być określany mianem dość topornego.

Nowoczesne meble

Nie może zatem nie cieszyć to, że w ostatnich latach do głosu dochodzą meble lekkie, funkcjonalne, a do tego charakteryzujące się minimalistyczną formą. Drewno powoli przestaje zatem kojarzyć się z boazerią, która dwadzieścia lat temu święciła triumfy w niemal każdym polskim domu. Znacznie częściej pojawia się w towarzystwie prostych mebli, nawet w tak zwanym stylu industrialnym. W rezultacie, meble z drewna nie przytłaczają już przestrzeni. Znacznie częściej nadają mieszkaniu ciepła lub podkreślają jego niebanalny styl, a wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakie rozwiązanie nam samym wydaje się bliższe.

Meble drewniane

Światowi projektanci wnętrz już od jakiegoś czasu podkreślają, że drewno sprawdza się znakomicie w nowoczesnych formach, a ich projekty stanowią najlepsze potwierdzenie wspomnianej tezy. Trudno dziwić się więc, że i nasi rodacy zaczynają podążać tą drogą. Jednym z najciekawszych nowych trendów wydaje się w tym kontekście łączenie drewna z innymi tworzywami, w towarzystwie których może się pojawiać.

Wystrój wnętrz

Bywa i tak, że aranżując wnętrze wcale nie jesteśmy przekonani o tym, że drewno musi się okazać najlepszym rozwiązaniem. W takim przypadku dobrym pomysłem wydaje się więc inwestycja w taki mebel, który spróbuje w jakiś sposób przemycić ten surowiec do projektowanej przestrzeni. Na rynku nie brakuje takich mebli, warto więc wspomnieć choćby o designerskich lampach skupiających na sobie uwagę właśnie dlatego, że z drewna wykonane są ich nóżki.

Krzesło - jaki rodzaj wybrać?

Jeśli jesteśmy odważniejsi, możemy też zainteresować się krzesłami o drewnianej podstawie. Te od lata są hitem, nowoczesne tworzywo sztuczne występuje bowiem w połączeniu z naturalnym i dość stonowanym drewnem, które nawiązuje do odleglejszej przeszłości. Co ważne takie krzesło może znakomicie komponować się nie tylko z klasycznym stołem drewnianym, ale i ze stołem designerskim będącym rozwiązaniem zdecydowanie bardziej designerskim. Warto też zwrócić uwagę na drewniany regał, ten bowiem pozwala na stworzenie przytulnej biblioteczki w dowolnym pomieszczeniu.