Nowoczesne meble drewniane

Meble na 2017 rok

Zmiana aranżacji wnętrz co roku jest raczej niemożliwa ze względu na koszty takiego działania, a przynajmniej czynią ją to niepraktyczną, co nie oznacza jednak, że nie możemy wprowadzać przynajmniej jakichś ograniczonych zmian do naszego wnętrza, aby choć trochę nadać mu świeżości i nowości. Warto zapoznać się z modną w nowym roku kolorystyką i dominującymi trendami stylistycznymi, które z pewnością nie jednego zaskoczą.

Niedoskonałość

Jednym z ciekawszych elementów aranżacji wnętrz w naszych domach, jaki do nas powraca po dłuższym czasie nieobecności, jest powrót do naturalnych kształtów i form mebli, dzięki czemu do łask wraca zapomniane nieco drewno. Modne są ekologia i natura, a od 2017 roku to samo będzie modne właśnie w świecie mebli. Przełoży się to na popularność elementów w kolorze zielonym oraz brązowym, a także na promowanie rzeczy niedoskonałych, tak jak niedoskonała jest natura.Meble na topie

Tropikalna dżungla

Natura w naszych wnętrzach będzie się przejawiała przede wszystkim poprzez naturalne materiały oraz w miarę spokojną kolorystykę opartą na brązach, beżach i mocno szarej bieli, czyli kolorach występujących również w przyrodzie. Nie może zabraknąć oczywiście także zieleni.

 

Materiały, których warto szukać, to wiklina, ceramika, wełna i kamień, a także skóra. Skoro do wnętrza ma powracać natura, są to rzeczy nieodzowne, które dodatkowo powinny być jeszcze przyozdobione żywymi roślinami. Zdecydowanie najmodniejszym kolorem będzie butelkowa zieleń, a do niej dobierzemy zieleń ciemną, ale w innych odcieniach.

W aranżacji ogólnej będziemy w najbliższym roku odchodzić od sterylności minimalizmu skandynawskiego, ponieważ naturalny dom jest domem przytulnym i nieco przepełnionym drobiazgami. Nie oznacza to oczywiście zrywania z ergonomicznością aranżacji, ale powinniśmy raczej starać się szukać rozwiązań bardziej nastawionych na wicie gniazdka niż budowanie bazy. Ciężki styl rustykalny to też nie to, ale jest na pewno bliższy poszukiwanemu ideałowi wystroju wnętrz. Nie bójmy się stosować wizerunków roślin i zwierząt, które także dodają wnętrzom dodatkowego uroku.

Przytulnie i swojsko

Rustykalność jest ważna. Wiejska chata mogłaby być przesadą w dużym mieście, ale na pewno można sobie pozwolić na wiele ciężkawych form, na przykład masywne meble, komody i fotele, a do tego obiekty tapicerowane.