Nowoczesne meble drewniane

Przegląd zalet mebli z drewna sosnowego

Sosna to jedno z tych drzew, które budzi w nas wyjątkowo pozytywne skojarzenia. Najczęściej są one związane z zielenią, naturą i swojskim zapachem. Skojarzenie z sosnowym lasem może mieć też wpływ na to, że meble wykonane z drewna sosnowego cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych rodaków chętnie wybierane zarówno przez tradycjonalistów, jak i przez poszukiwaczy nowych trendów.

Drewno sosnowe

Sosna to drzewo dość charakterystyczne. Odznacza się wąskimi, dość długimi igłami oraz tym, że można ją spotkać przede wszystkim w strefie klimatu umiarkowanego. Jej bardzo dobre parametry idą w parze z niewielkimi wymaganiami odnoszącymi się do samej gleby. Jeśli doda się do tego jej szybki wzrost jasnym stanie się, dlaczego w dwudziestym wieku było to drzewo chętnie i często sadzone także na terenie Polski. Drewnem sosnowym szybko zainteresował się przemysł meblarski, okazuje się przy tym, że nie stało się tak wcale bez przyczyny. Przesądziła o tym jego znakomita wytrzymałość mechaniczna, łatwość w obróbce oraz zasługująca na uwagę sprężystość.

Meble sosnowe

Mówiąc o zaletach mebli z drewna sosnowego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, że jest to materiał naturalny, a tym samym przyjazny człowiekowi. Ich obecność wpływa jednak również na klimat wnętrza, w którym się znajdują i sprawia, że jest ono postrzegane jako bardziej przytulne.

Eleganckie meble

Wśród osób, które powinny w szczególny sposób zainteresować się meblami sosnowymi, znajdują się między innymi alergicy, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, dla których charakterystyczne są właściwości elektrostatyczne.

Drewno sosnowe zwraca na siebie uwagę ze względu na to, że nie jest w stanie naładować się statyczną energią elektryczną, co jest wyjątkowo cenione ze względu na to, że na jego powierzchni nie zbiera się kurz. Co więcej, choć mówimy o meblach o licznych zaletach, ich atutem nadal jest przystępność cenowa. Nie dziwi więc to, że zasługują one na miano najpopularniejszych mebli z naturalnego drewna.

Osoby, które lubią eksperymenty, mogą zdecydować się również na zamówienie mebli tego rodzaju w stanie surowym, a następnie na pomalowanie ich na kolor, który im najbardziej odpowiada. Jest to przy tym drewno, które nawet pomalowane z wykorzystaniem farby kryjącej prezentuje się korzystnie.