Komody - styl i rodzaje

Wybieramy komodę - drewno, czy MDM?

Gdy zaczynamy poważnie zastanawiać się nad wyborem kolejnych mebli, dość szybko odkrywamy, że zadanie, jakie na nas czeka, może okazać się znacznie bardziej problematyczne niż początkowo się nam to wydawało. Co ważne, od pewnych pytań nie da się uciec bez względu na to, czy są to meble, które mają trafić do salonu, sypialni, czy też do pokoju dziecięcego.

W poszukiwaniu komody

Nie inaczej jest i wówczas, gdy celem naszego poszukiwania jest komoda. Ta sprawdza się zresztą w znacznie większej liczbie pomieszczeń niż mogłoby się to nam początkowo wydawać, może więc trafić nie tylko do salonu, ale również do łazienki i kuchni. Oczywiście, nie każde rozwiązanie spełnia nasze oczekiwania.

Jeszcze przed zakupem warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie ma być przeznaczenie komody i gdzie ma się ona znajdować i dopiero potem można wybrać się na zakupy z przekonaniem, że ich efekt końcowy okaże się satysfakcjonujący. Nie można też zapomnieć o tym, że choć duże znaczenie ma atrakcyjność wizualna komody, nie mniej istotna jest jakość materiału, z którego została ona wykonana.

Komoda MDF

Najczęściej mamy do czynienia z komodami z MDF oraz z tymi, które powstają z wykorzystaniem drewna. Nietrudno się przy tym domyślić, że tak w jednym, jak i w drugim przypadku możemy mówić o rozwiązaniach, które mają zarówno zalety, jak i wady. Osoby, które stawiają przede wszystkim na praktyczność i wygodę, najczęściej decydują się na te rozwiązania, które zostały wykonane z wykorzystaniem płyty MDF.

Drewniana komoda

Ta nie tylko nie wymaga zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również charakteryzuje się odpornością na tłuste plamy i czynniki zewnętrzne. Oczywiście, nie oznacza to, że jest wolna od niedociągnięć. Nie radzi sobie najlepiej z parą wodną i dość szybko matowieje, choć jest zdecydowanie tańsza od komody wykonanej z drewna. Jest też rozwiązaniem lżejszym, co również może mieć duże znaczenie przy dokonaniu zakupu.

Meble z drewna

Jeśli przyglądamy się meblom drewnianym, również nie jesteśmy w stanie odmówić im zalet. Te zwracają na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na swoją naturalność i ponadczasowość. Oczywiście, podczas wyboru komody wykonanej z drewna dobrze mieć też na uwadze to, jakie ma realizować zadania. Gatunki drewna różnią się między sobą, komoda sosnowa rozjaśnia więc i powiększa pomieszczenie, a komoda z dębu jest rozwiązaniem trwałym, ale dość ciężkim. Meble drewniane są też przyjazne dla alergików i pasują do niemal każdego wnętrza.